топла производи

Влажност Температура на Комората

Температура влажност комора за тестирање е за тестирање материјал топлина, студ, сув отпор, влажност resistance.Suitable за електроника, електрични апарати, комуникации, инструментација, возила, производи од пластика, метал, храна, хемиски, градежни материјали, медицински, aerospaceand други производи

Влажност Температура на Комората

Си забрзано стареење комора за тестирање

Оваа машина е погодна за забрзано стареење тест, на производи во различни области: воздушната, автомобилски делови, електронски делови, пластика, магнет индустрија, фармацевтската, коло, откривање на запечатување ефикасноста на мулти слој коло, IC, ЛЦД, магнет, осветлување , осветлување и така натаму.

Си забрзано стареење комора за тестирање

Универзална затегнувачка машина за испитување

Тоа е главно применети за испитување на метални и неметални материјали. Како што се гума, пластика, жица и кабел, оптички кабел, сигурносниот појас, кожа материјал, пластични профил, челични цевки, бакар, профилот на материјал, на пролет челик, имајќи челик, нерѓосувачки челик, леење, челик, челик belt.Tensile, виткање, стриже, соголување, кинење, две точка продолжување на обоени метали жица.

Универзална затегнувачка машина за испитување

Температура Влажност Вибрации машина Комбинираната климатски испитни

Комбиниран тест опрема интегрирани еколошки температура, влажност, вибрации на трите функции на тестот box.With брза стапка на промената на температурата, температурата и влажноста на воздухот интегриран тест на животната средина и функцијата на вибрации.

Температура Влажност Вибрации машина Комбинираната климатски испитни

за нас

Компанијата е основана во 2007 година Таа е специјализирана во производство и развој на различни видови на опрема за тестирање на животната средина, машини и опрема за тестирање, кутија и тест опрема торба, хартија опрема за тестирање, пакување, електронска и електрична опрема тест опрема, компјутери и опрема за тестирање на мобилен телефон , опрема за тестирање, чевли, жица и кабел опрема за тестирање, и големи не-slandard lesl опрема. Дизајн и контрола автоматизација и други аспекти на високо-технолошки производствени претпријатија! Во последните неколку години, компанијата внимателно го следи развојот на машини меѓународни материјал за тестирање и технологии за тестирање, смело донесе хај-тек, се апсорбира високо-технолошки професионалци, зголемена технологија за истражување и развој на инвестиции, и посветен itselfto подобрување на својствени квалитетот на инструментот. Excelsior, искрен и сигурен, па дека инструментот Хјун и неговата серија на инструменти за детекција се развива брзо.

 • Вести
 • Најчесто поставувани прашања
 • Контактирајте не

Избрана Производи

нашиот блог

 • Method for cleaning waterway in constant temperature and humidity test chamber

  Контролната кутија за температура и влажност е повеќе инструмент што се користи за тестирање на сигурност на животната средина, кој е широко користен во индустрии како што се електроника и електрични апарати, воена индустрија, пластика, хардвер, хемиска индустрија итн., Како што се: електронски делови, автомобилски делови , Забелешка...

 • vibration test machine

  Здраво Пол, предните тркала на мојот автомобил се тресат со брзина помеѓу 80-100 километри на час. Направив порамнување на тркалата, но проблемот продолжува. Што можам да направам? Накимули. Здраво Накимули, кога тркалата на вашиот автомобил се тресат со брзина помеѓу 80-100 километри на час и повремено се израмнуваат со поголема брзина, најверојатно ќе ...

 • Hongjin walk-in aging test chamber

  Прекар на производот: Просторија за стареење, исто така позната како просторија за стареење со висока температура, просторија за согорување и просторија за стареење, се одредуваат според скалата. Употреба на производ: Опремата за тестирање на висока температура и сурова околина е симулирана за електронски производи со високи перформанси. Тоа е важен ...

 • Basic knowledge of high and low temperature test chamber

  At this stage, various manufacturers of natural environment experimental equipment in various countries around the world show the performance parameters of the variable temperature speed as the average speed of the whole line. The temperature rate of the linear elevator ...

 • Failure analysis of high and low temperature test chamber without cooling

  The high and low temperature test chamber has a refrigeration unit. If the temperature is not reduced, it indicates that the refrigeration unit has a common failure. However, the laypersons of ordinary electrical equipment should not disassemble and assemble parts at wil...