Waik në dhomën e testit

Përshkrim i shkurtër:

  Product introduction Environmental test box can accurately simulate low temperature, high temperature, high temperature, high humidity, low temperature and low humidity and other complex natural environment, suitable for plastic, electronics, food, clothing, vehicles, metals, chemistry, building materials and other industries of product reliability testing. Step-in constant temperature and humidity test box is suitable for aerospace products, information electronic instruments and met...


Detail Product

Produkt Tags

 

.jpg

hyrje produkt

kuti provë e mjedisit mund të simulojnë saktë temperaturë të ulët, temperaturë të lartë, temperaturë të lartë, lagështia e lartë, temperaturë të ulët dhe lagështia e ulët dhe mjedis tjetër kompleks natyror, të përshtatshme për plastike, elektronikë, ushqim, veshje, automjete, metale, kimi, materiale ndertimi dhe industritë e tjera e testimit besueshmërinë produktit.

Hap-në temperaturë dhe provë lagështia kuti të vazhdueshme është i përshtatshëm për produktet e hapësirës ajrore, instrumentet e informacionit elektronike dhe metra, materialeve, elektronikë, produkte elektronike, komponenteve të ndryshme elektronike dhe pjesë të gazit në temperaturë të lartë dhe të ulët apo mjedis të lagësht dhe e nxehtë, testimin e treguesve të saj të performancës.

 

karakteristika të produktit

1 Dizajni është e përkryer

formë hark dhe sipërfaqe spërkatje trajtim, pamja lartë cilësi, dhe përdorimi i sheshtë reagimit trajtuar jo, lehtë për të vepruar, të sigurt dhe të besueshëm.

 

2 dritare Large vëzhgimi No Hirohiroaryo:

Duke përdorur tre-shtresa dritare Veshje vakum dhe Philips kursimit të energjisë llambë fluoreshente, pa wipers për të hequr mjegull, të mbajë një efekt të qartë vëzhgimi, mund të vëzhgojnë statusin e testit në çdo kohë.

 

3 Ndarja e ujit dhe energjisë elektrike siguron sigurinë:

Tubacioni i sistemit humidification është ndarë nga furnizimi me energji elektrike, kontrollues dhe bordin e qark, në mënyrë që rrjedhjet e tubacionit mund të shmanget dhe qark mund të ndikohet dhe siguria mund të përmirësohet.

 

4 Sistemi i ftohje dhe kontrolli është i avancuar dhe i besueshëm:

Origjinale të importuara Evropa dhe Shtetet e Bashkuara kompresor mbyllur plotësisht, ftohje importuar mjedisit, markë e famshme botërore të pajisjeve ftohje, të importuara LCD ekran touch kontrollues, interface miqësore, të lehtë për të mësuar.

 

 

model HJ-4 HJ-6 HJ-8 HJ-13 HJ-17 HJ-21
sistem temperatuer balancuar dhe lagështia sistemin e kontrollit
varg temperatura Testing RT-65 ℃ ~ + 120 ℃
varg lagështia 20% -95% RH
Temperatura luhatje ± 0.5 ° C.
lagështia luhatje ± 2.5% RH
Temperture uniformitetin ± 2.0 ° C.
lagështia uniformitetin ± 5.% RH
devijimi Temperture ± 2 ℃
devijimi lagështia                            ± 3% RH (≥75%) ± 5% RH (<75%)
Ngrohur up kohë 20 ℃ ~ 80 ℃ + brenda 60 minutash
Shemb kohë 20 ℃ ~ -55 ℃, -40 ℃, -30 ℃, -20 ℃, -10 ℃ brenda 120 ose 90 ose 60 minuta.
vëllimi brendshme (m3) 9.04 12.9 16,78 27,09 35.21 43,34
material brendshme SUS # 304 pjatë Stainless steel
material jashtme çeliku Model
materiale izoluese Ngurtë shkumë polyerethane + fibra xhami
load duke Floor 500 kg / m 3
sistem ftohje Air ftohur (Uji ftohur lloj është opsion)
lloji Cascade, hermetik / kompresor semitight, CFC antipiretik lirë
kontrollues Ekran me ngjyra LCD Shqip / kineze, programing, funksioni komunikimi
pajisjet e sigurisë No kaloni teli saldim, kompresor mbinxehje dhe mbi mbrojtjen e tanishme, mbi mbrojtjen e temperaturës, mbrojtje te trupezuar me mbeshtjelljen ventilator, e thatë makinë ngrohje mbrojtës, mbrojtjen e ulët të ujit, sistemit faji paralajmërimit.
pushtet AC380 ± 10% 50HZ 3 faza 4 IRES + telat terren

 

 .jpg

7.jpg.jpg9.jpg10..jpg


  • Previous:
  • Next:

  • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne
    WhatsApp Online Chat!